Tiroid Bezi Hastalıkları
Tiroid bezi, enerji metabolizması başta olmak üzere vücudun işleyişine ilişkin pek çok önemli görevleri olan bir iç salgı bezidir. Boyun bölgesinde ye..
Detaylı Bilgi
Tiroid Kanseri
Tiroid Kanseri nedir? Ne Sıklıkla Görülür? Tiroid kanseri, tiroid bezindeki normal tiroid hücrelerinin, anormal hücrelere dönüşüp kontrol dışı büyümel..
Detaylı Bilgi
Tiroid Nodülü
Tiroid nodülü nedir? Ne Sıklıkla Görülür? Tiroid bezi boynun orta hattında, adem elması diye adlandırılan kıkırdak çıkıntının altında yer alan, kelebe..
Detaylı Bilgi
Guatr
Guatr nedir?Boynun alt yarısında, nefes borusunun önünde bulunan kelebek şekilli bir iç salgı bezi olan tiroid bezinin büyümesine guatr denilmektedir...
Detaylı Bilgi
Hashimoto Hastalığı
Hashimoto hastalığı nedir? Ne sıklıkla görülür?Hashimoto  hastalığı, vücudun bağışıklık sisteminin kendi tiroid bezine  düşman hale gelerek  saldırdığ..
Detaylı Bilgi
Hipertiroidi
HİPERTİROİDİ (TİROİD BEZİNİN FAZLA ÇALIŞMASI)Tiroid bezi boynun ortasında yer alan iki loblu bir bezdir. T3 ve T4 adlı tiroid hormonlarını üretir. Bey..
Detaylı Bilgi
Hipotiroidi (Tiroid Bezinin Az Çalışması)
1. Tiroid bezi nerededir?Tiroid bezi, boynumuzun ön kısmında, soluk borusunun üzerinde, halk arasında adem elması olarak bilinen kıkırdak yapının altı..
Detaylı Bilgi
Gebelik ve Tiroid Hastalıkları
Gebelik ve tiroid beziGebelik tiroid bezi tarafından üretilen tiroid hormonlarının düzeylerini etkileyebilen bir durumdur. Gebelikte veya gebelik sonr..
Detaylı Bilgi