Sağlıklı Bilgiler
Blog
Fatma Sağlam | İç Hastalıkları, Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı

Bazı Hastalar...

Bazı hastalar vardır ki şikayetlerinin hiç biri kan tetkikikinde çıkmaz. Biyokimyası, hormonal profili, hemogramı, sedimentasyonu vs ve tüm diğer tetkikleri normaldir ama bir çok şikayeti vardır. 

Bazı hastalar da vardır; metabolik bozuklukları o kadar belirgindir ki kan tetkikikinde; sadece bunları düzeltsek hastalarda dramatik bir şekilde hayat kalitesi artacak, kendine yetecek, çocuklarına, eşine, evine, anne-babasına, işine yetecek, kendini iyi hissedecek, güç bulacak, hayattaki rollerini yapacak, yaşam enerjisi gelecek... İşte böyle hastaları görünce üzülüyorum. Çünkü bu eksikleri, veya fazlalıkları giderince yani kan parametrelerini düzeltince kendini dramatik bir şekilde İYİ hissedecek ama yıllardır tedavi almamışlar. Çoğunlukla hastanın şikayetlerini önemsememesi veya hayat koşuşturmasında bu şikayetlerin olağan olarak algılanması nedeniyle tedavi almamış oluyorlar...

O kadar çok görüyorum ki bu durumu...

Bugün,  #Kastamonu 'dan gelen hastam tam da böyle idi. Konuştuk, planlarımızı yaptık, tedavilerimizi başladık. Beden fabrikamızı bakıma almaya söz verdik. Bi sonraki kontrolde hangi kararları alacağımızı da planladık. 

Uçakta hostesler ne diyor; önce kendi maskenizi takın sonra çocuklarınızın maskesini. O zaman önce kendi bedenimizin sağlık sıhhatine önem vereceğiz ki sonra hayattaki rollerimizin peşinde koşalım.

Değil mi güçlü kadınlar ???

Fatma Sağlam | İç Hastalıkları, Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı
Hakkımda